Hayatımızdaki Serseri Poşetler

Hayatımızdaki Serseri Poşetler

Yaz kış her türlü rüzgarda sokaklarda oradan oraya uçuşan serseri naylon poşetlerdir bunlar. Genelde siyah ve beyaz olarak görülürler, olmadık zamanlarda ayağınıza, yüzünüze yapışır hatta otobanda giderken arabanızın altına takılıp sinir bozucu sesler eşliğinde yol almanıza geceleri ansızın köşe başından fırlayıp ödünüzün patlamasına sebebiyet veririler.

Güzelim Dünya da alışverişten geldikten sonra meyvaları güzelce yerine yerleştirip bu naylon poşetleri camdan atmak suretiyle evdeki gereksiz yoğunluktan kurtulan bir kısım insanın varlığı bilinir ki bunca serseri poşetin sebebinin bu insanlar olmadığına kanaat getirmek istiyoruz. Ayrıca bu başka bir başlık konusudur.

Diğer bir ihtimal ise İstanbul için Halkalı ve Ümraniye  çöplüklerin de her gece şehir içine naylon poşet servislerinin kalkıyor olmasıdır. Henüz faydalanmayı bilemediğimiz bir geridönüşümdür bu, çünkü kendilerini teşhis edip tanımak zordur, zira "bak sevgilim sana geçen gün aldığım hediyenin poşeti şurda uçuyor" yada "annemlerin çöp poşetine otobanda rastladım, çarpmamak için bariyerlere bindirdim" diyene rastlamışlığımız henüz yoktur.

Yine bir diğer ihtimal ise bunların hayatımıza bir vazgeçilmez olarak girmeyi başarmış uzaylı organizmaların olma ihtimalidir ki  bundan bahsetmek bile istemeyiz.

Bir araştırma yapıldığında farkına varılacak bir gerçek daha ise sokaklardaki başıboş kedi sayısı kadar poşete sahip olduğumuzdur, burada sorulması gereken soru ise içimizden kaçımızın sokakta gördüğü küçük sevimli poşetleri evlerine alıyor olduğu  ya da onlar için bir barınak sağlama girişiminde bulunuyor olduğumuzdur.

Bir başka ihtimale göre Western filmlerinde gördüğümüz yuvarlanan çalı kitlelerinin modern versiyonu olduğudur, bunlar farkında olmasak bile şehir aksesuarlarıdır.